Чим відрізняються дешеві системи - Віконні СистемиВіконні Системи

Чим відрізняються дешеві системи пластикових вікон від дорогих

cheap_pvc

Зараз на українському ринку представлено чимало систем ПВХ профілів і вікон з них. Зрозуміло, є профілі дешеві і більш дорогі. При цьому є виробники, які скопіювали профілі відомих німецьких фірм. Чим же відрізняються ПВХ профілі різних виробників в різних цінових нішах?

Дуже заманливо буває придбати більш дешевий продукт і заощадити на цьому гроші. Питання “що я отримаю в результаті?”, на жаль, часто виникає занадто пізно, коли щось змінити вже важко і дорого. Спробуємо ж розібратися, в чому принципова відмінність між однотипними дешевими і дорогими продуктами.

Стабільність якості продукції

Перш за все, варто сказати про таке основне поняття, як “стабільність якості продукції”. Коли мова йде про хороше пластикове вікно, то мається на увазі стабільність якості сировини на хімічному, молекулярному рівні і стабільність виробничого процесу. З огляду на те, що вікна купуються не на два-три років, а на десятиліття, це питання для споживача є першочерговим.

Показником стабільності виробництва є наявність сертифікату DIN ЕN ISO 9001. Це система контролю якості, яка покликана забезпечити саме стабільність властивостей продукції, що випускається, на заданому рівні, а також постійне вдосконалення продукту. Тому усім споживачам, від приватних осіб до великих фірм, ми радимо звертати увагу на його наявність у фірми-виробника. Сертифікат відповідності або сертифікат RAL говорить про те, що заявлений продукт відповідає певним фізико-механічним властивостям, а сертифікат DIN ЕN ISO 9001 – що стабільність цих властивостей контролюється в процесі виробництва.

Чи впливає забезпечення стабільності якості виробництва на кінцеву вартість продукту? Звичайно. По-перше, це вартість самої системи контролю якості. Якість складових частин сировини для профілю на дотик визначити неможливо, тому потрібні дорогі лабораторії. Залучаються також людські ресурси та часові витрати, ведеться спеціальна система документації. По-друге, це стовідсотковий відсів неякісного сировини і помилок власного виробничого процесу. Ситуація, коли свідомо відвантажують споживачеві продукт з невідомою якістю або з браком, у цьому випадку виключається.

Крім стабільності виробництва на ціну впливає і якість самої сировини для профілів. До складу композиції входить більше десятка різних компонентів, які, в свою чергу, є продуктами високих технологій. Як вихідну сировину ПВХ одержують у вигляді дрібного білого порошку. Однак без відповідної попередньої обробки ПВХ ще не можна використовувати як робочий матеріал, тому перед тим, як починати подальшу переробку в кінцевий продукт, його перемішують з додатками до отримання однорідної суміші. Такими додатками є стабілізатори, модифікатори на ударну в’язкість, полімерні допоміжні реагенти, наприклад, змазки, наповнювачі, пігменти.

Вибір відповідного додатку орієнтований в кожному конкретному випадку на технологію подальшої обробки і вимоги до готового виробу. З одного боку, сама подальша обробка ПВХ взагалі можлива лише при наявності в ньому додаток, з іншого боку, ці додатки вирішальним чином впливають на кінцеві властивості готового виробу з ПВХ. Так, наприклад, з одного і того ж вихідного матеріалу шляхом додавання в нього різних компонентів можна отримати або найтоншу плівку для упаковки харчових продуктів, або водопровідну трубу з товстими стінками.

Серед компонентів, що входять до складу композиції, є ряд дорогих хімічних речовин. Їх наявність в достатній кількості неможливо визначити візуально, тому заощадити на них – це велика спокуса. Наприклад, у профілі присутній оксид титану – порошок яскравого білого кольору, що забезпечує білизну профілю і, разом зі стабілізаторами, відповідає за збереження кольору під час експлуатації вікна. Висока чистота оксиду титану вимагає істотних витрат, а якщо заощадити на його якості, то, хоча споживач відразу цього не помітить, це проявиться в ході експлуатації вікна – через рік, два чи три.

При підготовці сировини принциповим є також рівномірний розподіл компонентів в масі (молекулярно-масовий розподіл). Наприклад, модифікатор на ударну в’язкість, який становить у сировині 6-7%, утворює в ньому своєрідну сітку, схожу на арматуру у бетоні. Саме він головним чином сприймає механічні навантаження на профіль. Якщо він розподілений у сировині нерівномірно, то це ніби обриви в сітці, де в профілі утворюються слабкі місця. Ретельність підготовки сировини і контроль цього процесу безпосередньо впливають на якість кінцевого продукту.

Наступний процес у виготовленні профілів, що вимагає високого досвіду і навичок, – це охолодження профілів після їх формування у філь’єрі екструдера. Цей процес вимагає великих навичок і досвіду, технологічної дисципліни. Часто в офісах в якості зразка можна побачити відрізок профілю. Все виглядає, здавалося б, нормально, але на готовому виробі то погано закриваються стулки, то дує через вікно, то просто профіль десь має хвилясту поверхню. Геометричні дефекти екструзії набагато сильніше помітні на готовому виробі, ніж на зразку. І їх наявність споживач часто з подивом виявляє на встановленому вікні, коли він вже радісно потирають руки, що заощадив пару доларів на більш дешевому профілі.

Підводячи підсумки, можна сказати: ПВХ профіль, як і кожен інший продукт, має свою цінову планку, нижче якої починається різке падіння якості продукції. Ця цінова планка визначається сучасним рівнем розвитку виробництва. І якщо пропонується продукція нижче цієї планки, то задається питанням: чи виробник на шкоду самому собі?

Twitter
YouTube
YouTube
Instagram