Віконні провітрювачі - вентиляційні клапани | Віконні Системи

Віконні провітрювачі

Ventec, Ventair, Titon, Maxiglaze, Variglaze

Види провітрювачів: газові, вбудовані, акустичні, автоматичні, механічні

Дбати про безпеку та свіжість в домі стало набагато простіше. Сучасні рішення дозволяють за допомогою віконних провітрювачів відновити якість повітря у помешканні, надати доступ кисню, усунути вуглекислий газ та неприємні запахи, які виникають в процесі життєдіяльності, разом з надмірною вологістю, котра могла б сконденсуватися на вікнах або стінах.

Що таке провітрювач?

Провітрювач – це пристрій, вмонтований, найчастіше, у вікні (найпростіше і найдешевше), який дозволяє свіжому повітрю ззовні проникати до приміщення. Найважливіша його перевага – він виводить з приміщення спожите, тобто забрудненого повітря і вводить свіже та чисте. Принцип дії провітрювача простий – тепле повітря виходить з приміщення – витісняється через вентиляційні канали в міру того, як холодне поступає через спеціальні клапани. Чим більшою є різниця температур, тим ефективнішою є вентиляція.

Основні функції провітрювачів:

  • За день повністю оновлюється повітря в квартирі;
  • Безпечно виводиться усе відпрацьоване повітря, газові  випари, волога
  • Зникають подразники хвороб, які виникають по причині затхлого повітря (алергія і таке інш.);
  • З провітрювача не дує, тому що холодне повітря направляється в простір під стелею; і якщо у Вас індивідуальне опалення при відкритому вікні батареї починають працювати більш інтенсивно (витрачаючи більшу кількість газу), при використанні провітрючача холодне повітря не попадає на обігрівач, а рівномірно перемішується з повітрям кімнати
  • провітрювач робить можливим безперервне проникнення невеликої кількості свіжого повітря в приміщення при закритому вікні (швидкість провітрювання ви можете відрегулювати самостійно) – не потребуючи вашої присутності та створюючі додаткову безпеку.

Постає просте питання – а чому б просто не відкрити вікно?

Більшість провітрювачів має поверхню прольоту, приблизно, 30-40 см2. Вікно, навіть малих розмірів, відхилене навіть трошки, може дати поверхню прольоту в 10 разів більшу. Висновок простий – тратимо багато тепла і грошей, не згадуючи вже про неприємні протяги, можливість заливання приміщення дощем, шум з вулиці, можливість входу ”непрошених” гостей чи випадання маленьких дітей, залишених без нагляду. Ощадність та безпеку гарантуватиме провітрювач, оскільки правильне провітрювання проходить контрольовано при повністю закритому вікні.

І найважливіше –  використовуючи провітрювачі ми заощаджуємо тепло!

Адже провітрювачі можуть використовувати у будь-яких умовах, у теплі і холодні пори року. В наших кліматичних умовах провітрювачі особливо виправдовують себе під час опалювального сезону, коли треба обмежити відкривання вікон. Вони дозволяють вводити до приміщення невудчутні струмені навіть дуже холодного повітря. Обмін повітря контролюється, контроль може відбуватися автоматично або вручну, забезпечуючи максимальну ощадність тепла та грошей.
Кількість тепла, спожитого на вентиляцію, залежить від об’єму вхідного повітря. Тому, чим кращим буде контроль за ступенем обміну повітря і, чим краще його підібрати до потреб, тим менше тепла використаємо на підігрівання свіжого повітря. Використовуючи автоматичні провітрювачі можна заощадити до 50% теплової енергії, призначеної на вентиляцію, порівняно з традиційними рішеннями – відкриванням вікон.

І що є не менш важливим, зараз Газова Служба зобов’язує всіх, в кого є газовий котел ставити віконні провітрювачі для безпеки жильці в домі,(провітрювачі повинні бути обов’язково на металопластикових вікнах в тих кімнатах де будуть стояти газові прилади (кухня, котельня, іт.д.). Спалювання газу в повітря, з малим вмістом кисню, завжди веде до утворення дуже отруйного чадного газу та  згасання полум’я в котлі.

Основним правовим актом, який зобов’язує до використання провітрювачів є нові Державні Будівельні Норми України (ДБН), введені наказом № 175 від 28 вересня 2005 року Державним Комітетом України з будівництва і архітектури. Цією нормою, зокрема С.29-30 ДБН В.2.2-15-2005, накладається обов’язок на використання провітрювачів в житлових будинках.

А ще з бонусів віконних провітрювачі є пристроями, що працюють самостійно і не вимагають додаткового живлення. Їх експлуатація безкоштовна.

Механічні вентиляційні клапани

Механічні віконні провітрювачі

Механічний клапан є системою, яка дає можливість контролювати потік свіжого повітря ручним способом, змінюючи положення затвора клапана, який знаходиться всередині провітрювача. У разі необхідності його можна зовсім перекрити, а також можна направляти повітря, що проникає ззовні і регулювати його кількість.
Зовнішня накладка провітрювача оснащена захистом від атмосферних опадів, сміття і пилу, комах.
Встановлюється механічний віконний провітрювач на пластикові вікна з попередніми фрезеруванням отворів в рамі вікна або без фрезерування. У другому випадку значно знижується повітропроникність. Механічні клапани доступні за ціною.

Автоматичний вентиляційний клапан

Автоматичні віконні провітрювачі

Реалізують концепцію контрольованої вентиляції, забезпечуючи комфорт і здоровий клімат у приміщенні з енергозбереженням тепла. Застосовуються у приміщеннях, обладнаних гравітаційною вентиляцією або механічною витяжною вентиляцією.
Автоматичні віконні провітрювачі — це пристрої, за допомогою яких, забезпечується приточна вентиляція приміщень, та здійснюється надходження ззовні свіжого повітря, навіть при щільно зачинених вікнах. Монтаж провітрювачів здійснюється тільки у верхній частині віконної рами, аби зовнішні потоки холодного повітря не спричиняли дискомфорту в середині приміщення, та не сприяли зайвим витратам енергії. Таким чином, ці енергозберігаючі, вентиляційні технології не тільки зроблять ваші вікна більш функціональними та зручними, але й сприятимуть економії ваших витрат на обігрів оселі в холодну пору року. Все це – автоматичний провітрювач. Віконний елемент, котрий зазвичай використовується в приміщеннях, обладнаних механічною витяжкою, або гравітаційною вентиляцією.

Акустичний вентиляційний клапан

Акустичні віконні провітрювачі

Сучасні системи вентиляції та кондиціонування налічують безліч різноманітних рішень, серед яких акустичні віконні провітрювачі. Для багатьох людей, сьогодні актуальною проблемою є якісна шумоізоляція та вентиляція їхніх робочих місць та помешкань, квартири, приватного будинку або ж офісу, за умови збереження хорошої вентиляції. Саме тому ми пропонуємо вам встановити на свої вікна акустичні віконні провітрювачі.

В чому перевага саме цього типу провітрювача? Відповідь дуже проста і зрозуміла вже із самої назви пристрою – у порівнянні з рештою провітрювачів, того ж розміру, особливою рисою даного типу пристрою є забезпечення вищого рівня звукоізоляції. При чому, в процесі встановлення акустичних віконних провітрювачів, ви також зможете обрати комбінація зовнішніх та внутрішніх частин, згідно своїх вимог та побажань дизайну.

Вбудований вентиляційний клапан

Вбудовані провітрювачі

Вбудовані віконні провітрювачі – це додаткова профільна конструкція з алюмінію, яка монтується на склопакет, у верхній частині вікна, по всій його ширині. Конструкція обладнана зовнішнім захистом від опадів разом з сіткою проти комах та внутрішнім регулюючим клапаном. Висота склопакета повинна бути на 53 мм коротша за висоту рами. Встановлюються на вікна з дерева, ПВХ та алюмінію.

Газовий провітрювальний клапан

Газові віконні провітрювачі

Зараз Газова Служба зобов’язує всіх, в кого є газовий котел ставити віконні провітрювачі для безпеки жильці в домі, (провітрювачі повинні бути обов’язково на металопластикових вікнах в тих кімнатах де будуть стояти газові прилади (кухня, котельня, іт.д.). Спалювання газу в повітря, з малим вмістом кисню, завжди веде до утворення дуже отруйного чадного газу та  згасання полум’я в котлі.

Основним правовим актом, який зобов’язує до використання провітрювачів є нові Державні Будівельні Норми України (ДБН), введені наказом № 175 від 28 вересня 2005 року Державним Комітетом України з будівництва і архітектури. Цією нормою, зокрема С.29-30 ДБН В.2.2-15-2005, накладається обов’язок на використання провітрювачів в житлових будинках.

 

У нас можна придбати віконні провітрювачі  Ventec, Ventair, Titon, Maxiglaze, Variglaze.

Якщо Ви зацікавились – телефонуйте на телефон гарячої лінії  +380503173570 та отримайте вичерпну консультацію щодо віконних провітрювачів!

Twitter
YouTube
YouTube
Instagram