Програма компенсації утеплення житла IQ Energy від ЄБРР - Віконні СистемиВіконні Системи
Компенсація енергоефективних вікон IQEnergy

IQ energy як альтернатива Урядовій програмі “Теплі кредити”

Урядовою програмою “Теплих кредитів” тепер зможуть користуватися лише об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).
Для мешканців окремих квартир у багатоповерхових будинках вона не діятиме, – інформує Gazeta.ua
На зміну даній програмі з 11.07.2017 Європейський Банк Реконструкції та Ровитку збільшив більше ніж у двічі розмір компенсації по програмі IQ energy, яка направлена на модернізацію та утеплення житла. Тепер сума гранту складає 35% від загальної вартості замовлення.
IQ energy — програма Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) з утеплення житла, за умовами якої позичальник може отримати 35% компенсації при модернізації житла в кредит від банків — партнерів програми. Програма IQ energy стартувала в Україні в 2016 році і буде працювати як мінімум до вересня 2020 року.
Отримати компенсацію можна, утепливши житло в кредит від банків-партнерів програми: ОТП Банку, Райффайзен Банку Аваль або УкрСиббанку, зареєструвавшись і подавши заявку на Iqenergy.org.ua.
Компенсація складає 35% від вартості але не більше 3000 євро
Компенсація виплачується в євро на окремий валютний рахунок, який необхідно відкрити в тому ж банку, де оформляється кредит на вікна або інше енергоефективне обладнання. При цьому можна зняти гроші в євро до погашення кредиту в гривні.
Термін виплати компенсації — 3-5 тижнів.
Можливо оформлення одного кредиту на кілька об’єктів і декількох кредитів на один об’єкт. Детально про це читайте в п. 4.3. Правил і умов надання кредитів і грантів за Програмою IQ energy.

Що таке на енергоефективні вікна?

  • вікно повинно бути не менше ніж 5 камерне з товщиною профілю не менше 70мм, заповнення непрозорої частини (сендвіч-панелей)  не менше 32мм
  • опір теплопередачі вікон не менше 0,75 м2*К/Вт
  • склопакет повинен бути двохкамерний, двоє з трьох шарів (внутрішнє та зовнішнє)  енергозберігаючі
  • опір теплопередачі склопакету має складати не менше 1.0 м2*К/Вт
  • усі наведені вище вимоги повинні бути підтверджені технічною документацією

8 кроків для отримання 35% компенсації від покупки енергоефективних вікон за програмою IQ energy

КРОК 1

Зверніться в віконну компанію і викликайте замірника. Після виміру проконсультуйтеся з менеджером.

КРОК 2

Через віконну компанію подайте заявку на кредит (на суму не більше 450 тис. грн..) в один з банків-партнерів програми. Як правило, банк приймає рішення про надання кредиту протягом години. Якщо кредит без першого внеску, то процес запускається відразу — клієнт підписує документи і банк сплачує віконної компанії повну вартість замовлення, включаючи монтаж і супутні товари (підвіконня, відливи) в той же день. Уже в день оформлення кредиту можна зареєструватися на сайті IQ energy.

КРОК 3

Під час монтажу клієнт повинен сфотографувати вікно (отвір) «до» і «після» установки. Ці фотографії необхідні для подачі заявки на грант і повинні бути достатньої якості для швидкої оцінки фахівцями.

КРОК 4

Коли вікно доставлено для монтажу, необхідно перевірити, чи відповідає воно заявленим в договорі характеристикам.

КРОК 5

Як тільки вікно встановлено, можна подавати заявку на отримання компенсації від IQ energy (кнопка «Подати заявку на отримання компенсації» на головній сторінці сайту). Програма запросить паспортні дані, ІПН, інформацію по кредиту (суму та номер кредитного договору), інформацію по об’єкту: паспорта на вікна, скільки їх встановлено, фото «до» і «після», специфікацію склопакета. Клієнт відразу отримує лист-повідомлення про те, чи буде перевірка проведена в онлайн режимі або приїде бригада для перевірки встановлених вікон на об’єкті.

КРОК 6

Перевірка документів займає від 1 до 5 днів. Більшість заявок перевіряються онлайн, але в окремих випадках (якщо є сумніви щодо об’єкта або за принципом випадкової вибірки) — на об’єкт виїжджає команда інженерів-верифікаторів, в такому випадку перевірка може зайняти до 10 днів.

Важливо! Позичальник не зобов’язаний володіти житлом, де встановлюються нові вікна, але він повинен мати доступ до зазначеного приміщення, щоб за необхідності інженери IQ energy змогли провести перевірку на об’єкті. Тобто можна допомогти поміняти вікна батькам і іншим родичам, при цьому не економити на якості і за рахунок кредиту розбити всю суму на кілька платежів, а за допомогою програми IQ energy компенсувати частину коштів від ЄБРР.

КРОК 7

Підтвердження про надання компенсації в розмірі 35% від суми кредиту приходить в особистий кабінет позичальника на сайті IQ energy з повідомленням на e-mail. Кредит може бути погашений відразу ж після отримання рішення про компенсацію.

КРОК 8

У позичальника повинен бути відкритий рахунок в євро в тому банку, який видав кредит на енергоефективне обладнання. Протягом 3-5 тижнів з моменту електронного підтвердження на цей рахунок приходить компенсація в євро. Грантова допомога не обкладається податком. Курс валют фіксується на день оформлення кредиту і придбання обладнання. Отримавши компенсацію, позичальник може розпоряджатися грошима на свій розсуд — ніхто не контролює, куди вони будуть витрачені.

Нова програма від ЄБРР  IQ energy — це новий шанс зекономити. Спішіть скористатись.

Twitter
YouTube
YouTube
Instagram